Wycieczka Trzecioklasistów

uczniowie siedzący w ławkach w klasie lekcyjnej z XIX wieku28 września byliśmy na wycieczce w Mniszkach. Tam znajduje się stary, ale wyremontowany folwark, a w nim Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej oraz  Muzeum Ginących Zawodów. Na tej wycieczce poznaliśmy warsztaty pracy np. kowala, bartnika, bednarza, rybaka, szewca, praczki, prasowaczki i sklepikarza. Podziwialiśmy ich narzędzia pracy, których dzisiaj już chyba nikt nie używa. Mieliśmy okazję przebywać  w bardzo starej  klasie szkolnej, która w niczym nie przypomina naszej szkoły.

Mogliśmy też sprawdzić swoje zdolności wikliniarskie wyplatając wiklinowe wozy.

Wycieczka zakończyła się pieczeniem pysznych kiełbasek i zabawami na świeżym powietrzu.

To była bardzo interesująca wyprawa 😊

Uczniowie klas trzecich

i Panie wychowawczynie

M.Felińska i M. Bestry