Polska – Turcja

Zrzut ekranu z połączenia w ZOOMie, widoczne jest zdanie" Turkey is noisier than Poland."W kwietniu kolejni uczniowie naszej szkoły tym razem z klasy 7a z grupy 1 odbyli międzynarodowe spotkanie z uczniami  z Turcji w ramach projektu ,,Nice to e-meet you”. Była to wspólna lekcja międzykulturowa, ale także gramatyczna. Zaprosiliśmy bowiem naszych nowych przyjaciół z Turcji, aby poznać ich kraj, ale także by wspólnie poćwiczyć stopniowanie przymiotników w języku angielskim. Wszyscy uczniowie przygotowali znakomite prezentacje, w których porównywali różne kraje, miasta, znanych ludzi i miejsca, rzeki, ulubionych artystów czy gry komputerowe. Spotkanie zakończyliśmy emocjonującą grą gramatyczną, która pozwoliła na międzynarodową rywalizację zakończoną wynikiem 1:0 dla Polski.

Gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym spotkaniu, a w szczególności tym, którzy przygotowali fantastyczne prezentacje i tym samym brali aktywny udział w całej międzynarodowej lekcji. Brawa dla Aleksandry Poźlewicz, Zofii Pindara, Martyny Ryszczyńskiej, Kornelii Jóźwiak, Weroniki Jeż, Mikołaja Halczyńskiego i Mikołaja Płocinika. 

Ewelina Staszak