Dzień Ziemi (22 kwietnia 2021) – „Wyjdźmy z domu do Przyrody” – akcja SU

Kobieta przytulająca glob ziemski22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, miejsca zamieszkania czy wieku – zadbajmy również i my o dobro naszej Matki Ziemi.

Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób.

22 kwietnia zachęcamy Was do tego, żebyście wyszli z domu i poszli do Przyrody – do lasu, na łąkę, do parku. Żebyście poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

Chcemy przypomnieć, że czas spędzony na łonie Przyrody nie jest czasem zmarnowanym, szczególnie jeśli damy sobie możliwość faktycznego bycia z Przyrodą, a nie tylko w jej otoczeniu. W tym celu warto wyłączyć telefony, tablety, mp4, schować książki czy gazety, a nawet przestać na chwilę rozmawiać. Warto usiąść lub położyć się w ustronnym miejscu, dotknąć trawy, zasłuchać się i zapatrzeć – posłuchać śpiewu ptaków, obserwować mrówki – zrobić to, czego zwykle nie robimy nawet podczas niedzielnego spaceru.

Wyjdźmy w tym dniu z domu i poszukajmy najdrobniejszych nawet przejawów siły Przyrody w najbliższym otoczeniu. Zwróćmy uwagę na drzewa, które codziennie mijamy, sprawdźmy, jakie rośliny rosną wokół nas, wytropmy Przyrodę w nietypowych miejscach. Zadbajmy o roślinność przy naszych domach, uprzątnijmy nasze ogrody.


Zachęćcie również członków swojej rodziny do wyjścia tego dnia z domu, by lepiej poznać i zaprzyjaźnić się z Przyrodą. I powtarzajcie to jak często się da, bo Dzień Ziemi jest każdego dnia!

Opiekunowie SU

Joanna Szulc, Mateusz Radomski