Międzynarodowy projekt ,,Nice to e-meet you”

slajd projektu Nice to e-meet youNasza szkoła bierze udział w projekcie ,,Nice to e-meet you – Intercultural Project for ESL Teachers & Learners. To kolejny duży krok dla projektu ,,Meet my class – Virtual English Teachers, w którym nauczyciele i uczniowie ze wszystkich zakątków świata łączą się online, aby opowiadać o sobie, swoich krajach i kulturze, czy zwyczajnie ćwiczyć wspólnie gramatykę. Poprzez udział w projekcie stwarzamy uczniom niepowtarzalną okazję do porozumiewania się w języku angielskim w naturalnych warunkach. Pozwalamy im zrozumieć jak istotna i jak bardzo przydatna jest nauka języka. Uczymy tolerancji i otwartości na inne kultury.

Dodatkową motywacją dla uczniów jest fakt, że dając prezentację na temat swojej szkoły, kraju czy kultury, otrzymują certyfikaty ,,Cultural Ambassadors”.

W miesiącu marcu możemy się już pochwalić niesamowitymi spotkaniami międzykulturowymi z klasy 6a oraz uczniami  z Indonezji, Turcji i Ukrainy. Nasze uczennice Gabriela Dudzińska, Hanna Parysek, Zuzanna Woda, Maja Polus, Zofia Halczyńska, Lea Różańska i Martyna Szoszorek przygotowały znakomitą interaktywną prezentację na temat Polski i naszej szkoły i otrzymały certyfikaty ,,Cultural Ambassadors”. Ogromne gratulacje!  Nauczyciele z zagranicznych szkół ocenili ich występ jako bardzo inspirujący. Klasa 6a miała okazję posłuchać też prezentacji kulturowych przedstawionych przez uczniów z  Indonezji, Ukrainy i Turcji, a następnie był  czas na pytania, które zadawali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Z ogromnym entuzjazmem czekamy na kolejne międzykulturowe spotkania, które odbędą się już niebawem.

Ewelina Staszak