Przeczytałam – polecam

tablica z rysunkamiKiedyś w przestrzeni publicznej funkcjonowało hasło: „Książka bawi, uczy i  wychowuje”. Święte słowa. Jednak wówczas nie było takiego urodzaju na ciekawe książki. Obecnie, w księgarniach stacjonarnych i internetowych oraz w bibliotekach, dostępnych jest tyle cudownych pozycji, które mogą doskonale pomóc rodzicom i wychowawcom w ich oddziaływaniach na dzieci oraz umilić im wspólny czas. W związku z tym bardzo zachęcam do wspólnego, z dzieckiem, czytania. Jeśli nie ma pomysłu na to co robić wspólnie – jest szybka odpowiedź- czytać książki.

Polecane przeze mnie pozycje spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Przeczytajcie:

Marta Guśniowska „Karmelek”

Katherine Appelegte „Drzewo życzeń”

Maria Parr „Gofrowe serce”

Kristin Dahl „Matematyka ze sznurka i guzika. Zabawy w liczenie, mierzenie i układanie”

Uczniowie klasy 2a co miesiąc polecają swoim kolegom książki, które przeczytali. Opowiadając o książce przygotowują się jednocześnie do wystąpień publicznych i skutecznie zachęcają do czytania. Mnie również. Właśnie czytam ciekawe rzeczy: Mikołaja Galachowskiego „Pupy, ogonki i kuperki”(temat przyrodniczy) – pożyczoną od uczennicy Igi oraz Joanny Krzyżanek „Dobre uczynki Cecylki Knedelek”(tytuł mówi o czym jest książka)- pożyczoną od uczennicy Julki .

To co polecają dzieci pokazane jest na zdjęciach w galerii.

Bardzo zachęcam do czytania, bo to najtańsza forma rozrywki. Zachęcam do korzystania w tym celu z okolicznych bibliotek. Jeśli nie będzie tam polecanych pozycji, znajdą się inne, równie interesujące. Miłego czytania!

 

Maria Bestry i klasa 2a