„Wybuch” serotoniny, czyli hormonu szczęścia: Dzień Chłopca klasy 8b w Muzeum Czekolady

We wtorek, 29 września 2020 roku, uczniowie klasy VIII b wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Czekolady – Warsztatowni w centrum Poznania.

Przekraczając próg muzeum, na naszych twarzach automatycznie malował się uśmiech, a oczy zaczęły jakby bardziej błyszczeć – powód? Oczywiście widok i zapach różnorodnych czekoladowych smakołyków, którym niełatwo się oprzeć – bo któż z nas nie skusiłby się na kawałek pysznej, zdrowej, a przede wszystkim prawdziwej czekolady? Najpierw jednak wzięliśmy udział  w czekoladowych warsztatach  prowadzonych przez  chocolatiera, który przybliżył nam historię czekolady od ziarna do tabliczki czekolady, obejrzeliśmy także prezentację dot. procesu powstawania czekolady oraz dowiedzieliśmy się o światowej nowości – czwartym rodzaju czekolady, tzn. czekoladzie rubinowej.  Degustowaliśmy  również ziarna kakao, tłuszcz kakaowy oraz najlepsze na świecie różne rodzaje belgijskich czekolad. Następnie, w strojach deseranta (fartuchach i czapkach kucharskich), przygotowywaliśmy własne tabliczki czekolady z postacią kozłów poznańskich, które zdobiliśmy ulubionymi słodkimi dodatkami. Na zakończenie wizyty w muzeum zakupiliśmy czekoladowe słodkości dla swoich najbliższych.

Dzięki uczestnictwu w słodkich warsztatach poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat produkcji czekolady, jej rodzajów oraz właściwości zdrowotnych. Do szkoły powróciliśmy w znakomitych nastrojach, naładowani pozytywną energią i serotoniną – hormonem szczęścia.

Klaudia Czerniak, Mateusz Radomski