Europejski Dzień Języków

 Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy i obchodzone corocznie 26 września w całej Europie. Jego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Z okazji Dnia Języków uczniowie klasy 7a przygotowali plakaty prezentujące różne języki obce, zwroty grzecznościowe oraz wybrane słownictwo. W trakcie przerw śródlekcyjnych 25 września chłopcy z klasy 7b umilali czas znanymi utworami muzycznymi w różnych językach. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się zadania ukryte w kodach qr. Uczniowie rozpoznawali flagi, przyporządkowywali  wyrazy do odpowiednich języków, brali udział w quizie i teleturnieju Milionerzy.

Mamy nadzieję, że obchody Europejskiego Dnia Języków przekonały uczniów, iż ,,granice ich języka są granicami ich świata”.

Ewelina Staszak