Nie zbieraj kropek, łącz je!

Międzynarodowy Dzień Kropki 15 września to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki ,,Kropki” Petera Reynoldsa.  https://tiny.pl/7pwgb

 Od kilku lat również w polskich szkołach w Dniu Kropki uczniowie rozmawiają o swoich talentach i mocnych stronach, a na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstają kolorowe kropkowe dzieła sztuki.

W tym roku w naszej szkole również obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień. Oglądaliśmy krótką historię Vashti, dyskutowaliśmy na temat ,,Kropki”, a następnie powstały plakaty z kropką w roli głównej, a także poniższa animacja wykonana przez Zuzię Grządzielską z klasy 7a.

 

Świat jest jedną wielką kropką.

Staje się lepszy każdego dnia kiedy tworząc wspólnie łączymy nasze kropki.

 

Ewelina Staszak