Ślubowanie pierwszoklasistów

Dla dzieci z klas pierwszych ten rok szkolny zaczął się wyjątkowo. Pierwszego września bardzo przejęci i chyba troszkę stremowani pojawili się w komplecie  wraz z Rodzicami  w progach sali gimnastycznej na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021, gdzie zostali powitani przez Panią Dyrektor Małgorzatę Szomek oraz Panią Wicedyrektor Dorotę Jagielską – Ryszczyńską.

W kuluarach krążyły słuchy, że uczniowie będą brali „ślub ze szkołą”. Niektórzy wpadli w lekki popłoch, lecz na szczęście okazało się, że nie będzie to ślub w tradycyjnym rozumieniu, a po prostu ślubowanie pierwszoklasistów.

Ślubowanie złożyli także Rodzice przyszłych uczniów, obiecując, że będą wspierać swoje dzieci w ich szkolnych przedsięwzięciach.

Oczywiście, jak to zwykle bywa, nasi młodzi adepci wiedzy powszechnej oraz sztuk wszelakich musieli się wykazać znajomością podstaw wiedzy każdego ucznia dotyczącej tego, jak należy się zachować w różnych sytuacjach szkolnej egzystencji, wykazać, że są gotowi do ćwiczeń fizycznych, a także udowodnić, że znają już Patrona naszej szkoły – św. Jana Pawła II. Wykonanie zadań wypadło znakomicie.

W tej sytuacji Pani Dyrektor Małgorzata Szomek nie miała innego wyjścia i uroczyście pasowała wszystkie dzieci na uczennice i uczniów naszej szkoły. Dzieci podeszły do pasowania z radością w sercu, ale i z powagą oraz przyrzekły uroczyście, że będą dobrymi uczniami i uczennicami. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały specjalnie przygotowane na tę okazję dyplomy  i opuściły podwoje szkoły już jako uczniowie klasy Ia i Ib.

Serdecznie gratulujemy Rodzicom przyjęcia ich dzieci w poczet braci uczniowskiej naszej szkoły, a dzieci „trzymamy za słowo”, że będą się starały uczyć jak najlepiej, czego z całego serca im życzymy.

                                                                 Wychowawczynie klas Ia i Ib                                     

                                                                Krystyna Bednarczyk i Ewelina Wdowiak