Wirtualna historia Swarzędza

Choć minęło już kilka dni od wyjazdu do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki, uczniowie z klasy 4a nadal wspominają wspólny wyjazd. Miłym i zarazem pierwszym akcentem pobytu w Muzeum było przywitanie wszystkich zwiedzających przez anonimowanego strażaka Floriana. Uczniowie z dużym zaangażowaniem brali udział w przygotowanej dla nich lekcji i grze pt. „Znajdź Skarb św. Józefa”. Z uwagą słuchali informacji na temat poznania historii, tradycji swojej okolicy i ludzi dla niej szczególnie zasłużonych. Czwartoklasiści podczas spotkania poznali wielowiekową tradycję miejscowej sztuki stolarskiej, natomiast w kinie Rusałka, wybrali się w wirtualną podróż po dawnym Swarzędzu. Wiele pozytywnych emocji wzbudziła u zwiedzających możliwość wcielenia się w rolę prawdziwego strażaka i ugaszenia wirtualnego pożaru. Wyjazd zakończyliśmy słodkimi smakołykami, które umiliły nam czas powrotu do szkoły. Widząc uśmiech i radość na twarzach uczniów, jesteśmy pewni, że ponownie odwiedzimy Swarzędzkie Muzeum.

                                                                                                                         Ewelina Wdowiak