I Szkolny Konkurs Literowania „Spell it”

W marcu 2019 roku odbył się I Szkolny Konkurs Literowania w języku angielskim pt. „Spell it”. Konkurs był dedykowany uczniom klas czwartych i piątych naszej szkoły i składał się z dwóch etapów: I etap – eliminacje (sprawdzano znajomość alfabetu angielskiego, uczniowie zapisywali przeliterowane słowa), w trakcie których wyłoniono trzech najlepszych w literowaniu uczniów z każdej klasy; II etap (literowanie zapisanych i usłyszanych słów) i tutaj wyłoniono Mistrza Literowania ,,Spelling Master” z każdej klasy. Bardzo miło mi ogłosić, że Mistrzem Literowania w klasie IVa została Oliwia Fiszer, w klasie IVb Adrian Sobczyński, natomiast tytuł Mistrza Literowania w klasie Va wywalczyła Klaudia Świątek, a w klasie Vb Kacper Domasiewicz. Nagrody dla Mistrzów własnoręcznie wymalowała pani Kamila Łukaszyk – przyjaciel szkoły oraz ogromny talent artystyczny. Ogromne podziękowania dla pani Łukaszyk za bezinteresowne włączenie się do konkursu. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Ogromne gratulacje dla wszystkich finalistów, a przede wszystkim dla naszych czterech szkolnych Mistrzów Literowania 2019.

                                                                                                 Ewelina Staszak