Wycieczka do Chatki Świętego Mikołaja

Dnia 7-go grudnia b.r. część dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej udała się na wycieczkę do Chatki Świętego Mikołaja w Swarzędzu. Już od progu bajecznej krainy powitał nas Elf, który oprowadził nas po Chatce Św. Mikołaja. W tym uroczym domku poczuliśmy klimat świąt, zapach piernika, delikatną woń świerku i blask lampek, zobaczyliśmy krzątające się Elfy i ogromny tron Świętego Mikołaja. Podczas interaktywnego przedstawienia pt. „Uratujmy święta z Kubusiem Puchatkiem” mogliśmy cieszyć się śniegiem, mgłą i bańkami mydlanymi, śpiewaliśmy, tańczyliśmy i świetnie się bawiliśmy w towarzystwie Kubusia Puchatka, Mikołaja i Elfów. Udało nam się też poznać Dziadka Mroza i Mikołajową. Po przedstawieniu pełnym atrakcji udaliśmy się na warsztaty, podczas których dekorowaliśmy pyszne pierniki oraz pisaliśmy listy do Świętego Mikołaja. Cały pobyt uświetniła zabawa na dmuchanym zamku. Byliśmy też pasowani na prawdziwych pomocników Świętego Mikołaja. A po zjedzeniu cukrowej waty, z pomalowanymi buźkami udaliśmy się z Elfem na zewnątrz chatki, by zobaczyć prawdziwą ciuchcię Mikołaja.
To był niezwykle emocjonujący dzień. Wróciliśmy z wyprawy bardzo zadowoleni i pełni wiary w dobroczynną moc Świętego Mikołaja.

                                           Monika Czechowska, Dorota Ryszczyńska