„Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. W rozgrywkach uczestniczą zawodnicy szkół podstawowych, piłkarskich klubów sportowych oraz UKS. Jest o co walczyć, gdyż zakończenie Turnieju jest wyjątkowe – mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark. Nadrzędne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów, promowanie piłki nożnej wśród dzieci, zasad Fair Play oraz programu Respect, wychowanie poprzez sport, kształtowanie zdrowego stylu życia i aktywizacja lokalnych środowisk sportowych a przede wszystkim spełnianie dziecięcych marzeń. Turniej rozgrywa się w następujących kategoriach wiekowych: U-8: rocznik 2011 i 2012, U-10: rocznik 2009 i 2010, U-12: rocznik 2007 i 2008, których reprezentantami mogą być zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych piłkarzy naszej szkoły, dlatego tradycyjnie już wystartowaliśmy w tegorocznej, XIX edycji Turnieju. W tym roku naszą szkołę reprezentowali zawodnicy dwóch drużyn: U-10 oraz U-12. Rozgrywki w rejonie odbyły się 29 października 2018 roku – starsi zawodnicy rozgrywali mecze na boiskach sportowych przy szkole podstawowej w Kobylnicy, natomiast młodsi piłkarze na stadionie KKS Lechii 1922 Kostrzyn w Kostrzynie Wlkp. Paczkowscy zawodnicy zmagali się z najlepszymi piłkarzami reprezentującymi szkoły z Pobiedzisk, Kórnika, Czerlejna, Kobylnicy oraz Swarzędza, jak również rozegrali mecze z klubami piłkarskimi Piast Kobylnica i Lechia Kostrzyn. Nasi piłkarze wykazali się ogromnym zaangażowaniem, dobrymi umiejętnościami piłkarskimi i chęcią wygranej. Po zakończeniu sportowych zmagań i podliczeniu punktów okazało się, że obie drużyny reprezentujące naszą szkołę zajęły w swoich kategoriach wiekowych III miejsce, co w odniesieniu do rozgrywanych meczów z zawodnikami drużyn piłkarskich, świadczy o wysokich umiejętnościach sportowych naszych uczniów.

Serdecznie gratulujemy paczkowskim piłkarzom i już dziś czekamy na kolejną edycję Turnieju.

Mateusz Radomski, Marek Kierzek