Rodzinny Rajd Rowerowy

W sobotę 29 września 2018 roku prawie 50 osobowa grupa uczniów i rodziców naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięła udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Nadrzędnym celem rajdu było propagowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, rodzinnego spędzania czasu wolnego, integracja społeczności szkolnej w Paczkowie, a przede wszystkim upowszechnianie wspaniałego hobby – rekreacyjnej jazdy na rowerze.

Wystartowaliśmy spod szkoły o godz. 10:00. Malowniczą trasą przez Sokolniki, Sarbinowo, Uzarzewo, Katarzynki i Kobylnicę dojechaliśmy na „metę”, która znajdowała się na placu przy Kościele w Wierzenicy. Po pokonaniu ok. 14,5 km regenerowaliśmy siły. Uczestnicy rajdu mieli możliwość zjedzenia ciepłego posiłku.

W tym roku dołączyliśmy do rajdu rowerowego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno- Krajoznawcze: Koło „Łaziki” Swarzędz. Organizator rajdu zapewnił nam atrakcje na mecie. Uczestnicy rajdu mieli możliwość zwiedzania zabytkowego drewnianego Kościoła pw. Św. Mikołaja w Wierzenicy, a także udziału w konkursie wiedzy krajoznawczej o Gminie Swarzędz. Wielu z naszych uczestników rajdu wygrało nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik rajdu otrzymał także znaczek rajdowy.

Nasza grupa rowerowa z Paczkowo zdobyła puchar za najliczniejsza drużynę.

Powróciliśmy pod paczkowską szkołę w wyśmienitych nastrojach, pełni pozytywnej energii. Z całą pewnością można uznać, iż wspólnie spędzony czas w sobotnie, słoneczne przedpołudnie należał do udanych.

Serdecznie zapraszamy na kolejny rajd rowerowy.

Wszystkim uczniom gratulujemy wytrwałości i wspaniałej kondycji. Przejechaliśmy 29 km.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji rajdu: pani Dorocie Jagielskiej- Ryszczyńskiej, pani Małgorzacie Parysek, a także panu Adamowi Woźniakowi, panu Markowi Bagińskiemu.

                                                                         Ze sportowym pozdrowieniem

                                                                     Nauczyciele wychowania fizycznego