Sobota w schronisku dla zwierząt

Dnia 12 maja 2018 r. w schronisku było słychać nie tylko poszczekiwania psów, ale i radosne głosy dzieci.
To uczniowie klasy IIb ze szkoły w Paczkowie. Przyjechali razem z rodzicami, aby popracować na rzecz schroniska i miło spędzić sobotnie przedpołudnie. Dzieci, pod opieką Pani Oli Krowickiej, malowały specjalnymi farbami kamienie, które posłużą do ozdoby terenu. Mamy zajęły się odchwaszczaniem, a ojcowie sadzeniem drzew podarowanych schronisku przez Szkółkę Roślin Ozdobnych Byczkowscy. Po pracy było ognisko z kiełbaskami, kawa, herbata, soki i ciasto. Pani Małgosia Maciejewska umilała dzieciom czas „produkowaniem” baniek mydlanych. Kto chciał mógł wyprowadzać psy na spacer. Chętnych było wielu. Pogoda dopisała, spotkanie bardzo się udało. A miało ono na celu integrację rodziców i dzieci oraz pracę na rzecz bezdomnych zwierząt. I dzięki zawsze chętnym do działania Rodzicom i dzieciom IIb oraz załodze schroniska na czele z Panem Pawłem Kubiakiem, udało się połączyć przyjemne z pożytecznym.
                                                                                                  Maria Bestry