II Igrzyska Biegowe

W sobotę, 21 kwietnia 2018 roku na Stadionie Miejskim w Swarzędzu odbyły się II Igrzyska Biegowe Dzieci i Młodzieży. Była to ogromna impreza sportowa, w której uczestniczyło 750 zawodników ze swarzędzkich szkół. Biegacze ścigali się na kilku dystansach od 100 metrów do 1000 metrów z podziałem na dziewczynki i chłopców. Młodzi sportowcy uczestniczyli także w defiladzie, w której brały udział reprezentacje wszystkich szkół. Ogromnego zaszczytu dostąpili nasi uczniowie z klasy Va Jakub Bartocha oraz Rafał Borowicz, którzy zostali wytypowani do zapalenia znicza II Igrzysk Biegowych Dzieci i Młodzieży. Każdy zawodnik, który ukończył bieg otrzymał na mecie okazały medal upamiętniający obchody 380 lecia miasta Swarzędza, dyplom oraz drobny upominek. Najlepsi, w tym również nasi uczniowie, mieli okazję stanąć na podium i odebrać ciekawe nagrody. 35 osobowa reprezentacja uczniów, rodziców oraz nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w symbolicznym biegu zorganizowanym z okazji 380 rocznicy nadania Swarzędzowi praw miejskich. 380 biegaczy pokonało dystans 380 metrów w 380 sekund.
Z pewnością dla wszystkich uczestników były to niezapomniane chwile!

Z naszych zawodników na podium stanęli:
Klaudia Pawłowska
Kacper Woźniak
Joanna Ziętkiewicz
Wojtek Waszkiewicz

Obszerna relacja z zawodów na stronie internetowej:
http://telewizjastk.pl/wiadomosci/czytaj/ii-olimpiada-biegowa-dzieci-i-mlodziezy

Marek Kierzek