V Gminny Językowy Przegląd Teatralny

Dnia 27 kwietnia 2018 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Paczkowie V Gminny Językowy Przegląd Teatralny. Tego dnia gościliśmy również uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu. Młodzi aktorzy naszej szkoły przygotowali przedstawienie pt. „The Wizard of Oz” (Czarnoksiężnik z krainy Oz). Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunem panią Katarzyną Kornecką zaprezentowali inscenizację pt. „Poland welcome to…” (Polska wita. Sztuka o imigrantach).
V Gminny Językowy Przegląd Teatralny odbył się pod patronatem wydawnictwa MacMillan, który były fundatorem nagród dla wszystkich uczestników Przeglądu. Natomiast poczęstunek w postaci słodkich drożdżówek ofiarował uczestnikom sklep ABC z Paczkowa.
Pani Joanna Tomicka Cichowlas oraz pani Aneta Nowicka – nauczyciele języka angielskiego, jako członkowie jury miały bardzo trudne zadanie, gdyż wszyscy uczniowie wykazali się dużymi zdolnościami i bardzo pomysłowo potrafili zagrać swoje role. W tym roku również Przegląd ukierunkowany był na wyłonienie uczniów najciekawiej prezentujących się pod względem pomysłowości przedstawienia granej postaci. Dyplomy za najciekawsze prezentacje artystyczne ze Szkoły Podstawowej w Paczkowie otrzymali: Paweł Jarząbek w roli czarnoksiężnika, Antonina Zamiara w roli Dorotki, Antoni Krzyżanowski w roli stracha, Piotr Kaczmarek w roli blaszanego drwala, Weronika Świergiel w roli lwa, Mateusz Frątczak w roli wiedźmy, Jan Langner w roli strażnika oraz Paulina Szymkowiak w roli wróżki. Uczennice Paulina Szymkowiak oraz Weronika Świergiel zaśpiewały utwory Michała Szpaka.
Jako organizatorzy chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom wspomagającym organizację tej inicjatywy: dyrekcji, nauczycielom, Radzie Rodziców, pracownikom szkoły, uczniom nadzorującym pracę przy sprzęcie nagłaśniającym – Bartkowi Halczyńskiemu i Wojtkowi Nabiałek, fundatorom nagród i pracownikom sklepu ABC z Paczkowa, a przede wszystkim Wam drodzy uczniowie grupy Theater Team, którzy zaprezentowaliście się z ogromnym profesjonalizmem. Bardzo dziękujemy. Występy okazały się wspaniałą zabawą dla wszystkich uczestników.

Organizatorzy:
Klaudia Czerniak, Ewelina Staszak