Marsz ekologiczny na Dzień Ziemi.

Szanowni Państwo

23 kwietnia o godzinie 9.30 przejdzie ulicami Paczkowa marsz ekologiczny złożony z uczniów klas 0b i IIb.  Uczniowie chcą zwrócić uwagę Państwa na konieczność podjęcia zwiększonej ilości działań na rzecz ochrony przyrody. Oto treść listu jaki dzieci z klasy IIb napisały w imieniu Ziemi do jej mieszkańców.

   Kochani Ziemianie!

            Postanowiłam napisać do Was ten list, bo czuję się coraz gorzej. Jestem smutna, ponieważ giną lasy, zwierzęta i wszędzie jest pełno śmieci. Duszę się, bo jest brudne powietrze. Kochani bardzo Was proszę: segregujcie i nie palcie śmieci; ograniczajcie jazdę samochodami; nie wyrzucajcie śmieci do rzek, mórz i oceanów. Sadźcie nowe drzewa. Siejcie i sadźcie kwiaty, by owady miały pożywienie. Wypuśćcie zwierzęta gospodarskie na łąki. Szanujcie wszystkie zwierzęta. Oszczędzajcie energię.

                                                    Serdecznie Was pozdrawiam i liczę na Waszą ekologiczną działalność.

                                                                                                       Matka Ziemia

                                                Liczymy na życzliwe przyjęcie naszego marszu i pomoc przyrodzie.