Eksperymenty Pierwszaków

W dniu 12 kwietnia 2018 roku, klasy pierwsze wyruszyły w podróż do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu.  Uczniowie zwiedzili Wystawę Czerwoną. Na początku zostały przeprowadzone eksperymenty w  laboratorium oraz zajęcia robotyki. Następny punkt programy to zajęcia akustyczne z interaktywną grą Knoocker, jest to  interaktywna ścianka, która  pozwala na kontrolowanie gry komputerowej za pomocą zwykłej piłeczki. Knoocker to świetna zabawa zarówno dla dzieci jak i nauczycieli J. Zasada grania jest prosta – trzeba trafiać piłką w elementy gry komputerowej wyświetlonej na interaktywnej ściance. Przy okazji zabawy uczestnicy poznają podstawowe zasady akustyki i ćwiczą umiejętność pracy oraz współpracy w ciszy. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanej J

                                                            Katarzyna Misiorna