II miejsce w gminnych zawodach sportowych „Wyścigi rzędów 2018”

23 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Paczkowie odbyły się gminne zawody sportowe „Wyścigi rzędów 2018“ uczniów klas drugich oraz trzecich szkół podstawowych Miasta i Gminy Swarzędz. Nadrzędnym celem zawodów było kształtowanie postaw prozdrowotnych, wyzwalanie aktywności ruchowej, propagowanie zdrowego stylu życia oraz przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze fizycznej najmłodszych uczniów szkół podstawowych Miasta i Gminy Swarzędz.
W sportowych zmaganiach wystartowało sześć szkół podstawowych: SP nr 1 Swarzędz, SP nr 4 Swarzędz, SP nr 5 Swarzędz, SP nr 2 Zalasewo, SP Kobylnica oraz SP Paczkowo. Każda drużyna składała się z pięciu dziewczynek i pięciu chłopców. Przed rozpoczęciem wyścigów uczennice klasy 3a sportowej zaprezentowały przygotowany układ taneczny, po czym reprezentacje szkół wystartowały w dziewięciu wyścigach sprawnościowych. Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i chęcią wygranej. Po zakończeniu sportowych zmagań i podliczeniu punktów okazało się, że I miejsce zajęła reprezentacja SP nr 2 w Zalasewie. Na podium ex aequo uplasowali się także uczniowie SP nr 4 w Swarzędzu oraz gospodarze zawodów, którzy zdobyli II miejsce. IV miejsce wywalczyli natomiast uczniowie SP w Kobylnicy, V miejsce reprezentanci SP nr 5 w Swarzędzu, a VI miejsce przypadło drużynie SP nr 1 w Swarzędzu. Najlepsze trzy reprezentacje otrzymały puchary, a wszystkie startujące drużyny pamiątkowe dyplomy, drobne upominki oraz nagrodę niespodziankę – owocowe soczki oraz słodkie drożdżówki ufundowane przez partnera naszej szkoły – sklep ABC w Paczkowie. Nie ulega wątpliwości, iż zawody przebiegły w znakomitej atmosferze, w duchu sportowej rywalizacji i przy głośnym dopingu przybyłych kibiców.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom!
Anna Bagińska, Mateusz Radomski