XV Poznańskie spotkanie targowe

Dnia 18 marca 2016r. uczniowie klas IIIa i IIIb, w doskonałych nastrojach, wyruszyli na XV Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców to największe w kraju wydarzenie poświęcone promocji książek dla najmłodszych i dorastających czytelników. To ważne spotkanie kulturalne łączy zabawę z popularyzacją czytelnictwa kształtującego dziecięcą wyobraźnię, rozwój intelektualny i wrażliwość. Celem Poznańskich Spotkań Targowych jest promocja książek i czytelnictwa wśród najmłodszych oraz pokazanie, jak obecność dobrych i mądrych lektur jest ważna w życiu. Adresatami targów są więc przede wszystkim dzieci, młodzież. Targi te są również ważnym miejscem spotkań dla pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy, bibliotekarzy, środowisk naukowych. Targi Książki w Poznaniu odwiedzają największe sławy polskiej literatury dziecięcej, wybitni ilustratorzy oraz znani przyjaciele dzieci. Miłośnicy czytelnictwa mogą spotkać się z ulubionymi pisarzami i ilustratorami. Ilustracje w książkach dla dzieci mają wyjątkowe znaczenie. To one pobudzają  wyobraźnię małego odbiorcy. Podczas poznańskich targów tradycyjnie organizowane są wystawy „Mistrz Ilustracji”  oraz Salon Ilustratorów, na którym pokazywane są prace młodych artystów plastyków. Wraz z Targami Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców odbywają się Targi Edukacyjne, na których swoją ofertę prezentują szkoły i instytucje oświatowe różnych szczebli i specjalności – również spoza Polski. Ekspozycję Targów Edukacyjnych wzbogaca Salon Wyposażenia Szkół i Przedszkoli. Uczniów bardzo zainteresowało Laboratorium Szkoły Przyszłości-to nowatorska przestrzeń edukacyjna pozwalająca na udział w wymagających eksperymentowania, poszukiwania i odkrywania interdyscyplinarnych przygodach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Na targach mieliśmy okazję zapoznać się z aktualną ofertą i nowościami wydawniczymi oraz dokonaliśmy samodzielnych zakupów. Udzieliliśmy także wywiadu radiowego dla Radia Merkury.

                                                                                              Jarosław Batkowski