Wielkoduchy nie marnują żywności

 

W czwartek 25 lutego 2016 r., nasze szkolne Wielkoduchy  uczestniczyły w warsztatach o niemarnowaniu żywności. Prowadziła je animatorka ze Stowarzyszenia CREO. Podczas warsztatów poznaliśmy piramidę żywności, dowiedzieliśmy się na której półce w naszych lodówkach powinny być poukładane poszczególne produkty. Nauczyliśmy się także odróżniać znaczenie napisów na produktach – „najlepiej spożyć przed końcem…”, (co oznacza, że po terminie podanym na opakowaniu można jeszcze produkt spożyć, ale producent nie gwarantuje jego idealne stanu np. konsystencji, czy smaku), oraz „ważne do…”, (co oznacza, że po upływie podanego terminu produkt absolutnie nie nadaje się do spożycia, nawet po przekroczeniu jednego dnia). Warsztaty były bardzo ciekawe i uświadomiły nam jak wiele żywności marnuje się na świecie.

Iwona Kubiak