Sztuka, która świeci

 20 listopada 2015 r. uczniowie z klas 0-III obejrzeli przedstawienie zorganizowane w ramach comiesięcznych spotkań ze sztuką. Jego tematyka nawiązywała do obchodów Międzynarodowego Roku Światła i Technologii Wykorzystujących Światło. Dzieci wzięły udział w  interaktywnym spotkaniu ze sztukami performatywnymi. Przedstawienie zachwyciło  nie tylko barwnymi iluminacjami, ale i przeniosło odbiorców w dalekie zakątki świata. Obejrzeliśmy maoryski taniec poi, który wywodzi się z Nowej Zelandii. Spróbowaliśmy zatańczyć w stylu popping,  polegającym  na szybkim spinaniu i rozluźnianiu mięśni w rytm muzyki, co przypominało mechaniczny taniec robota. Podziwialiśmy też kolorowe świetlne kołowrotki buugeng. Taniec i muzyka połączone ze współczesnymi akrobacjami świetlnymi, pokazały naszym małym widzom niecodzienne możliwości światła.

Dziękujemy firmie Mozaika za przygotowanie dla nas kolejnego, pełnego wrażeń „Spotkania ze sztuką”.

 

                                                           U.Estkowska – Maćkowiak