Święto Babci i Dziadka

Choć dość dawno już przeszły styczniowe chłody, a i luty czasem przymrozi, w piątek 12 lutego 2016 r. w naszej szkole zrobiło się całkiem cieplutko. A to za sprawą miłych gości, jakich witali nasi najmłodsi, czyli odziały przedszkolne  0A i 0B. Zaprosiliśmy bowiem w tym dniu szanowne Babcie i kochanych Dziadków na spóźnioną z powodu zimowych ferii uroczystość z okazji ich święta. Dzieci pokazały gościom przedstawienie na podstawie bajki J. Tajcy pt. „Jarzębinka”. W Babcię, która marzyła o wnuczce wcieliła się Hania Krowicka z klasy 0A, wnuczkę zaś – tytułową Jarzębinkę zagrała jej koleżanka z klasy Patrycja Pawlak, która przepięknie zatańczyła walczyka w rytm piosenki Sławy Przybylskiej „Jarzębina czerwona”. Babcia pomogła jarzębinie, a wnuczka łabędziom, niedźwiedziowi oraz wiewiórkom, które były w potrzebie. W rolę złego wilczyska, które porwało Jarzębinkę brawurowo wcielił się Adaś Kruszyna z grupy 0B. Akcja potoczyła się dynamicznie i przez chwilę było naprawdę groźnie. Jednak, jak to w bajkach bywa wszystko zakończyło się dobrze, a morał jest taki,że dobro, które uczynimy innym, zawsze do nas wróci. W trakcie spotkania były również wierszyki i piosenki oraz życzenia skierowane do Babć i Dziadków. Nie zabrakło prezentów i laurek, wykonanych przez wnuczęta. Atmosferę podgrzała smakowita kawa oraz przygotowany przez nasze kochane Mamusie słodki poczęstunek. Kiedy już wszyscy odpoczęli nieco, dzieci przypomniały Babciom i Dziadkom, jak to się wszystko zaczęło, kiedy to …Dziadek stanął pod balkonem i huknął Babci puzonem… Radości nie było końca, a wspólna zabawa zwieńczyła miłe spotkanie. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wiele zdrowia i błogosławieństwa bożego. Niech troski zmieniają się w radości a każde spotkanie z wnuczką czy wnukiem, będzie dla  Was prawdziwym świętem. I jeszcze na koniec, jak to powiedziały dzieci – emerytury życzymy Wam większej!!!

                                                                                 Krystyna Bednarczyk i Małgorzata Parysek