Międzyszkolny konkurs kolęd i pastorałek

Już po raz piąty spotkaliśmy się na Konkursie Kolęd i Pastorałek. Tym razem naszymi gośćmi byli uczniowie Zespołu Szkół w Siekierkach Wielkich wraz z opiekunami i rodzicami.

Uczniowie, w dwóch grupach wiekowych 0-III i IV-VI, przygotowali repertuar najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.  Artyści wyśpiewali swoje kolędy w pięknych strojach,  byli wśród nas aniołowie, pasterze, Trzej Królowie. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Jury miało wiele pracy, by wyłonić zwycięzców. Oceniano nie tylko umiejętności wokalne wykonawców, ale także wrażenie artystyczne,  interpretację i dobór repertuaru.

W kategorii klas 0-III pierwsze  i trzecie miejsca zajęły uczennice ze szkoły w Siekierkach. Drugie miejsce przypadło duetowi z naszej szkoły z klasy IIb Martynie Frankowskiej i Alicji Kurach.

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęły uczennice ze szkoły w Siekierkach, drugie miejsce zajął duet z naszej szkoły, uczennice klasy V Agata Kornowicz i Angelika Walczak. Trzecie miejsce zajął uczeń naszej szkoły z kasy IV Bartek Halczyński oraz uczennica ze szkoły w Siekierkach.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Za rok spotykamy się na VI edycji Konkursu w Zespole Szkół w Siekierkach.

Iwona Kubiak