Ksiązki naszych marzeń

Nasza  szkoła  została  zakwalifikowana  do programu „Książki  naszych  marzeń”. Program jest skierowany do uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej. W ramach programu otrzymaliśmy dotację w wysokości 2 712,50 zł na zakup książek do biblioteki szkolnej. Głównym celem programu jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży,  rozwijanie ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych oraz poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów, dostosowanie księgozbiorów bibliotek do zainteresowań czytelniczych uczniów. 13  listopada 2015r. w naszej szkole odbyły się szkolne wybory książek na listę  „Książki  naszych marzeń”. Uczniowie zaplanowali co chcą znaleźć na półkach szkolnej biblioteki. Pomysłów na nowe książki nie brakowało – urna wyborcza  była pełna propozycji. Głosy zostały policzone.  Dziękuję  uczniom klas I – VI za udział w wyborach książek. Nowe pozycje książkowe pogłębią w dzieciach nawyk czytania i zachęcą do zainteresowania czytaniem. Nowości wydawnicze można już wypożyczać w bibliotece szkolnej.

                                                                                                                         Jarosław Batkowski