Konkurs recytatorski

22 marca 2016 r. uczniowie klas I-III zaprezentowali swoje umiejętności w Ogólnoszkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbywał się pod hasłem „Moje ulubione zwierzę”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci sztuką recytacji i kulturą słowa oraz poszerzanie znajomości poezji. Wzięło w nim udział 15 uczestników. Reprezentanci poszczególnych klas deklamowali wiersze Jana  Brzechwy, Juliana Tuwima, Stanisława Jachowicza, Ignacego Krasickiego, Hanny Łochockiej oraz Jolanty Kasperkowiak. W skład komisji konkursowej weszli: Pani Dyrektor – Małgorzata Szomek, wychowawca świetlicy – Agnieszka Głowacka oraz pan bibliotekarz – Jarosław Batkowski. Jury oceniało: dobór tekstów do możliwości percepcyjnych recytatora, interpretację tekstu,  artyzm interpretacji oraz ogólny wyraz artystyczny.  Pierwsze miejsce zajęły ex æquo  Lea Różańska z klasy I a oraz Martyna Frankowska z klasy III b. Drugie miejsce przyznano Magdalenie Frątczak  z klasy I b, a trzecie Nadii Strzeszyńskiej  z klasy III a. Uwieńczeniem rywalizacji były dyplomy i nagrody dla zwycięzców oraz słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.  Zwycięzcy reprezentować będą naszą szkołę na Gminnym Konkursie Recytatorskim w  Zalasewie.

                                                           Organizator – U. Maćkowiak