Konkurs na najpięniejszą palmę wielkanocną

   
 

Każdego roku tydzień przed Wielkanocą przeżywamy Niedzielę Palmową.  W tym dniu wokół ołtarza kościoła parafialnego w Siekierkach zrobiło się niezwykle kolorowo. Sprawiły to barwne palmy wielkanocne strojne w gałązki wierzbowe, bukszpan, kolorowe kwiatki, piórka i wszystko to, co podpowiedziała twórcom wyobraźnia. Od lat przedstawiciele naszej szkoły, jak również uczniowie z Siekierek pojawiają się w kościele parafialnym, aby poświęcić palmy które wykonali w klasach grupowo lub też indywidualnie na konkurs. W tym roku Szanowne Jury miało nie lada kłopot, albowiem w holu naszej szkoły pyszniło się przecudną urodą bardzo wiele palm konkursowych. Wszystkie piękne, bogato przybrane, pomysłowe. Po prostu cudne. Z tego powodu jury przyznało po kilka miejsc w każdej kategorii.

I tak w kategorii klas 0-III

I miejsce zajęły klasy 0a i IIIb

II miejsce – klasy 0b i IIb

III miejsce – Ib, IIa i IIIa

W kategorii klas IV-VI

I miejsce – klasa V

II miejsce – klasa VI

III miejsce – klasa IV

W kategorii Gimnazjum przyznano dwa równorzędne miejsca I dla klasy II oraz III Gimnazjum.

W kategorii indywidualnej

I miejsce zajęli: Emilka Pospieszna (Ia), Julka Kocierz (Ib)oraz Magdalena Michałek (kl.V).

II miejsce: Gabrysia Pawlicka(0a), Milena Szwedziak(IIIa), Piotr Szymkowiak(IIIa) Nikola Drewniak oraz Julka Mądraszyk (kl.IV) oraz Basia Ławnik(V).

III miejsce – Oliwia Roszak (0a), Dominik Roszak (IIIa), Martyna Helak (IIIa), Ania Poźlewicz, Nadia Strzeszyńska, Ola Biedermann (IIIa), Ola Hetmańczyk i Olga Olczak (IIIa), Klaudia  Pawłowska (kl. IV) oraz Angelika Frąckowiak (IGimnazjum).

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i przyczynili się do kontynuowania naszej pięknej polskiej tradycji a także Radzie Rodziców dzięki której możliwe było zorganizowanie dyplomów oraz upominków. Życzę wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych i zapraszam do udziału w konkursie za rok.

 

                                                                    Krystyna Bednarczyk