Ferie, ferie i po feriach

 

Tegoroczne zajęcia w czasie ferii w Zespole Szkół w Paczkowie obfitowały w rozmaite atrakcje. Podczas pobytu w szkole dzieci brały udział w zabawach rekreacyjno-sportowych: był mecz piłki nożnej i unihokeja, drużynowe tory przeszkód, zabawy z hustą Klanzy i basen z piłkami. Niektórzy nie wyobrażali sobie dnia bez komputera, więc można było NA KRÓTKO uczestniczyć w zabawach komputerowych. Odwiedzili nas również funkcjonariusze policji w ramach akcji „Policja przyjazna kolonistom”.

Byliśmy na lodowisku w Swarzędzu, gdzie niektórzy uczniowie stawiali swoje pierwsze

 kroki na lodzie, inni natomiast szkolili się w spokojnej i bezpiecznej jeździe. Wyjechaliśmy na pływalnię ,,Wodny Raj”. Dzieci na basenie doskonaliły swoje umiejętności pływackie, a następnie grały w kręgle.

Obejrzeliśmy wesołe i mądre przedstawienie kukiełkowe pt, „A niech to gęś kopnie…” w Teatrze Animacji w Poznaniu. Po spektaklu były rozmowy z aktorami i prezentacja scenografii. Przy okazji zwiedziliśmy Centrum Kultury Zamek.

Jeden piękny, słoneczny dzień spędziliśmy na pikniku, było ognisko, kiełbaski, ciepła herbatka, mecz piłki nożnej  a na koniec talerz pysznych pączków i placuszków. Za pomoc przy organizacji tego dnia oraz za słodkości dziękujemy państwu Płocinnik.

Dzieci były radosne, głośne i szczęśliwe, a często, na końcu przygody także bardzo zmęczone, zadowolone z wszystkich atrakcji, z wyszczególnieniem wizyty w barze szybkiej obsługi ….McDonald’s!!!……………

Do zobaczenia latem….

 

                                                                                  Małgorzata Parysek