Dzień pluszowego misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony na cześć pierwszego na świecie pluszowego misia, który w 2002 roku obchodził swoje setne urodziny. Przez te 113 lat Pluszowy Miś stał się jedną z ważniejszych ikon współczesnej kultury; bohaterem książek, filmów, kreskówek. Miś jest niczym przyjaciel, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebujemy. Taki,  który nigdy nie zdradzi, nie zrani i nie zawiedzie. On pocieszy, doda otuchy i do niego przytulamy się zasypiając. Od kilku lat z okazji Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Paczkowie organizuje wiele atrakcji dla dzieci i ich pluszowych misiów. W tym roku  dzieci z oddziałów  IA i IB usłyszały „ Historię pluszowego misia” , barwnie opowiadały o swoich ukochanych misiach, wysłuchały fragment książki Cz. Janczarskiego pt: „Miś Uszatek”,  oraz wykonały kolorowe prace plastyczne pt.” Mój ulubiony miś”. Ogłoszono także plebiscyt na największego i najmniejszego oraz najstarszego misia spośród tych przyniesionych przez dzieci.  Szkoda, że Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest tylko raz w roku. Dziękujemy wszystkim za udział do zobaczenia ZA ROK!

               Jarosław Batkowski