Adoracja przy Krzyżu

Późnym popołudniem, w środę 2 marca, gimnazjaliści z naszej szkoły prowadzili i uczestniczyli w adoracji przy Krzyżu i Ikonie Matki Bożej. Symbolach Światowych Dni Młodzieży, które na dwa dni zagościły w kościele parafialnym w Skierkach Wielkich. Krzyż i Ikona Matki Bożej peregrynują po parafiach naszego kraju przygotowując młodych ludzi na wielkie wydarzenie, jakim będą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Inicjatorem ŚDM był św. Jan Paweł II, wielki przyjaciel młodzieży. W 1991 roku takie spotkanie z papieżem, Janem Pawłem II, miało miejsce w Częstochowie na Jasnej Górze, uczestniczyło w nim ponad 1 milion młodych ludzi z 160 krajów. Po 25 latach papież, tym razem Franciszek, znów spotka się z młodzieżą całego świata w Polsce. Nam dane było modlić przy Krzyżu i Ikonie Matki Bożej ofiarowanym przez Jana Pawła II i odwiedzającym parafie całego świata.

Iwona Kubiak