Zapraszam Państwa do zapoznania się z nową zakładką na stronie –  „PEDAGOG”

Co w niej znajdziecie?

CZAS NAUKI ZDALNEJ

W tym trudnym czasie warto zadbać o jakość spędzania wolnego czasu przez naszych uczniów. Domyślamy się, że w sytuacji długotrwałego pobytu w domu, najatrakcyjniejszą formą rozrywki  dla dzieci stają się komputer oraz telefon z dostępem do Internetu.

Zachęcam Państwa do przeczytania krótkiego poradnika dla rodziców „Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w Internecie?” oraz zapoznania się z „Informacjami o popularnych aplikacjach” z których korzystają nasze dzieci. O co w nich chodzi, jakie mamy zabezpieczenia, a jaki zagrożenia?

Warto również ustalić z dziećmi harmonogram dnia z uwzględnieniem jak największej ilości różnorodnych form wypoczynku i aktywności fizycznej oraz  intelektualnej.  Zachęcamy do skorzystania z naszych propozycji  kart – „„Planerów dla rodziców”, pomocnych w zaplanowaniu aktywności dziecka w ciągu dnia. Pomocne również będą nasze  propozycję zabaw dla najmłodszych dzieci „Porady na nudę w domu”– zabawa bez zabawek.

Ponadto w zakładce znajdziecie Państwo „Instrukcję obsługi emocji dziecka” oraz mini poradnik – „Porozmawiaj ze mną” –  czyli o tym co nasze dzieci czują i myślą, a o czym nie potrafią nam powiedzieć i pokazać inaczej.

Zapraszam

pedagog Agnieszka Łuszczek