Mały inżynier w świetlicy

dzieci przeprowadzają eksperyment pod kontrolą prowadzącejDnia 22 października w naszej szkole odbyły się zajęcia pt. MAŁY INŻYNIER podczas, których odbył się zapierający dech w piersiach pokaz ognistych eksperymentów. W planie przewidziano m.in. wybuch wulkanu, zielone płomienie oraz ognistą kulę. Pokazano również dzieciom jak powstaje para, ogień oraz w jaki sposób woda potrafi zmienić swe kolory.

W drugiej części odbyły się warsztaty podczas, których mali naukowcy przy pomocy bezpiecznych odczynników, szkła chemicznego, sprzętu do majsterkowania oraz pod czujnym okiem instruktorów odkrywali prawa fizyki i chemii.

Zajęcia były niezwykle ciekawe i we wspaniały sposób pokazały, jak można połączyć zdobytą wiedzę z dobrą zabawą.

Anna Księżopolska