Spotkanie z Przedstawicielką Fundacji „Zdrowi My – we give a hand” Krystyną Gacą

W dniu 24 maja 2024 roku, nasza szkoła miała zaszczyt gościć wiceprezes fundacji „Zdrowi My – we give a hand”, która wspiera sierociniec w Ugandzie. Było to wyjątkowe wydarzenie, które zainspirowało zarówno uczniów, jak i nauczycieli do dalszego działania na rzecz dzieci potrzebujących pomocy.
Fundacja „Zdrowi My – we give a hand” prowadzi działalność charytatywną na rzecz dzieci z sierocińca w Ugandzie, zapewniając im wsparcie w postaci niezbędnych środków do życia, edukacji oraz opieki medycznej. Nasz szkolny Motyli Wolontariat już trzykrotnie zorganizował zbiórki darów dla tych dzieci, przekazując m.in. ubrania, artykuły szkolne oraz zabawki, witaminy i leki przeciwbólowe. Ostatnie zebrane dary zostaną przetransportowane do Ugandy już w czerwcu.
Podczas spotkania, pani Krystyna Gaca opowiedziała o codziennym życiu dzieci w sierocińcu, ich potrzebach oraz marzeniach. Uczniowie mieli okazję zadawać pytania i dowiedzieć się, w jaki sposób ich pomoc wpływa na poprawę jakości życia ich rówieśników w Afryce. Wszyscy byli poruszeni historiami i zdjęciami, które ukazywały radość dzieci otrzymujących wsparcie z Polski.Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz wręczeniem symbolicznego podziękowania dla fundacji za jej trud i zaangażowanie. Wolontariusze z Motylego Wolontariatu przygotowali wyjątkową laurkę dla dzieci z sierocińca. Natomiast pani Krystyna Gaca w imieniu całej fundacji wręczyła naszym szkolnym organizatorom zbiórek i tego wyjątkowego spotkania koszulki oraz czapeczkę z logo fundacji.
Mamy nadzieję, że to wydarzenie nie tylko zwiększyło świadomość naszych uczniów na temat globalnych problemów, ale także wzmocniło ich chęć niesienia pomocy potrzebującym.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórkach i zachęcamy do dalszego wspierania fundacji Zdrowi My – we
give a hand”. Wspólnie możemy zmieniać świat na lepsze!

Zachęcamy do poszerzenia wiedzy na temat działań fundacji:
1. https://www.facebook.com/fundacjazdrowimywegiveahand
2. https://tiny.pl/dfzwt
3. https://tiny.pl/dfzw7

Ewelina Staszak
Iwona Kubiak
Beata Ruminkiewicz