Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

Klasy 5b i 6a uczestniczyły w XXVII Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym i Uniwersytecie Ekonomicznym. Podczas różnych zajęć praktyczno- teoretycznych uczniowie zdobywali nowe wiadomości. Największym zainteresowaniem cieszył się wykład dotyczący PIENIĄDZA PRZYSZŁOŚCI, a także degustacja i proces przygotowawczy śniadaniowych lodów z buraka. Poza tymi tematami można było się dowiedzieć  dlaczego samoloty pasażerskie unoszą się w powietrzu, jak są zbudowane, dlaczego są takie drogie? Jaka jest przyszłość lotnictwa? A także sprawdzić, metodą drzewa decyzyjnego, czy  kolor oczu ma np. wpływ na to, że lubisz chipsy? Między wykładami była możliwość eksperymentować z ciekłym azotem, dowiedzieć się jak komunikować się z roślinami za pomocą nowoczesnych technologii, a także zgłębić wiedzę w temacie sokolnictwa, czy  chiropterologii.

Zafascynowani akademicką wiedzą, niektórzy przygotowali już swoje prezentacje i wygłosili wykład dla rówieśników.