„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” – lektura w pudełku.

My, uczniowie klasy 3b w Szkole Podstawowej w Paczkowie dostaliśmy innowacyjne zadanie domowe:  podczas czytania lektury szkolnej, naszym zadaniem było przygotować i ozdobić pudełko w taki sposób, aby jego wygląd nawiązywał do treści książki.

W pudełku miała się także znaleźć metryczka z podstawowymi informacjami dotyczącymi lektury.

Każdy trzecioklasista umieścił w nim przedmioty związane z lekturą oraz te, które najbardziej spodobały się mu podczas czytania.

W pudełkach znalazły się zwierzęta, strzykawki, statki, mapy oraz reklama zachęcająca do czytania książki.  Wreszcie nadszedł czas na prezentowanie swoich dzieł na forum klasy, uzasadniając swoje wybory.

Mieliśmy wrażenie,  że my również odbyliśmy wspólnie wspaniałą podróż do Afryki oraz poznaliśmy fakty i mity związane z Czarnym Lądem.

Dumnie i  odważnie prezentowaliśmy swoją wyobraźnię i niekończącą  się kreatywność.

W imieniu klasy 3b Hanna Świerczyńska