Do zobaczenia! Pożegnanie uczniów klas ósmych

Dzień 22 czerwca 2023 roku pozostanie na długo w pamięci przede wszystkim 55 uczniów klas ósmych. Tego dnia w uroczystej atmosferze odbyło się pożegnanie ósmoklasistów, którzy ukończyli naszą szkołę.

Wyróżniono wszystkich uczniów, gdyż każdy z nich zasłużył na słowa wdzięczności i wyrazy szacunku. Ponadto wręczono nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz, odznaczono wybitnych sportowców, uhonorowano wolontariuszy szkolnego Motylego Wolontariatu oraz uznano ósmoklasistów zaangażowanych w Samorząd Szkolny. Za szczególne osiągnięcia edukacyjne i zaangażowanie społeczne wpisano zasłużonych absolwentów do Złotej Księgi Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II.

Podczas uroczystości nie zabrakło wspomnień, refleksji, serdecznych podziękowań i życzeń dla grona pedagogicznego, wychowawców oraz rodziców. Nie obyło się bez łez i wzruszeń.

Ostatnie chwile spędzone w murach naszej szkoły były dowodem na to, jak dobrze uczniom było razem i jak wiele mieli do zaoferowania podczas swojej edukacyjnej podróży.

Francuski pisarz Wiktor Hugo, powiedział: „Życie składa się z przywitań i pożegnań”. Dla uczniów klas ósmych zakończył się właśnie pewien okres w ich życiu. Wielu z nich pójdzie w swoją stronę, zaczynając nowy etap w wybranej przez siebie szkole średniej. Od tej chwili czekają ich nowe wyzwania oraz przygody, a z każdym dniem będą wchodzić w świat ludzi dorosłych.

Szkoła to nie tylko budynek, ławki, krzesła, tablice, sala gimnastyczna, biblioteka. Szkoła to przede wszystkim uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi. To oni wszyscy i każdy z osobna tworzą niepowtarzalny klimat szkoły. Każdy z ósmoklasistów współtworzył naszą szkołę, sprawiał, że jest ona właśnie taka, a nie inna. Każdy z nich zostawia tu kawałek siebie. Każdy z nich kawałek naszej szkoły zabiera też ze sobą – na całe życie.

Nie mówimy Wam żegnajcie, mówimy… Do zobaczenia!

Wychowawcy