Spotkanie z pszczelarzami

na zdjęciu widać stół. Kobieta siedzi przy nim a mężczyzna stoi i mówi do dzieci. Dzieci siedzą nieopodal na krzesłach i słuchają.Dnia 5.06.2023 r. przybyli do naszej szkoły państwo Elżbieta i Tomasz Kubiakowie, którzy od wielu lat prowadzą w Paczkowie gospodarstwo pszczelarskie.

Pan Tomasz bardzo ciekawie opowiadał nam o życiu pszczelej rodziny. Przekazał mnóstwo ciekawostek na temat tych pożytecznych owadów. Pokazał pomocne w pracy z pszczołami urządzenia oraz swoje podopieczne zamknięte w bezpiecznej klatce.

Spotkanie adresowane było do uczniów żywo zainteresowanych pszczołami oraz ich problemami we współczesnym świecie. I tacy na nie przyszli. Było to widoczne na spotkaniu, na którym uczniowie rozmawiali z gośćmi, pytali o różne sprawy, byli zaangażowani.

Bardzo serdecznie dziękujemy państwu Kubiakom, za to miłe spotkanie, za poświęcony czas, który być może zaowocuje w przyszłości młodymi pszczelarzami.

Pszczelarstwo to ciężka praca, ale obcowanie z pszczołami daje ukojenie w tym naszym pędzącym, hałaśliwym świecie. Dbajmy o pszczoły!

Maria Bestry, Anna Księżopolska, Jarosław Batkowski