Wojewódzki konkurs historyczny „1939-1945. Wojenne losy Polski i Polaków”

30 maja 2023 r.  w Poznaniu odbył się zorganizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu finał wojewódzkiego konkursu historycznego dla szkół podstawowych „1939-1945. Wojenne losy Polski i Polaków”.

Wzięło w nim udział trzydziestu uczniów z kilkunastu szkół województwa wielkopolskiego. Uczestnicy zmierzyli się z trudnym testem dotyczącym II wojny światowej, m.in. życia codziennego Polaków, polityki okupantów wobec polskich obywateli, struktur i działalności Polskiego Państwa Podziemnego czy funkcjonowania polskich władz państwowych na uchodźstwie. Naszą szkołę reprezentowali Sergiusz Hojeński i Szymon Ruminkiewicz.  Uzyskali oni tytuł laureata tego konkursu.  Szymon zajął miejsce czwarte, a  Sergiusz piąte.

Gratulujemy!