Wiosenna nocka w szkole dla 3b

Fotografia przedstawia wszystkich uczestników wiosennej nocki w szkole. Dzieci wraz z panią Eweliną siedzą na materacach i śpiworach. Na twarzach dzieci widać uśmiech i radość, ze wspólnego spędzania czasu nawet w nocy.Impreza rozpoczęła się w poniedziałek 27 marca o godzinie 18.00, a zakończyła się we wtorek o 10.00. Zaplanowana noc nie w szkolnych ławkach, a troszkę inaczej. Spotkanie rozpoczęło się od zamiany naszej sali w klasową sypialnię.

Pierwszymi atrakcjami były: warsztaty kulinarne dla dziewczynek pod okiem miłośniczki pieczenia. Dziewczynki świetnie ze sobą współpracując upiekły pyszne babeczki, które zachwyciły nie tylko smakiem, ale i wyglądem. Chłopcy w tym czasie rozegrali turniej piłkarski. Młodzi piłkarze zostali podzieleni na trzy zespoły- pomarańczowych, białych i zielonych. Zasada turnieju to każdy z każdym w dwumeczu po 7 minut. Sędzią turnieju był uczeń LOMS klasy piłkarskiej. Rozgrywki piłkarskie dostarczyły wiele emocji, aby wyłonić zwycięską drużynę. Dopiero 2 kolejka karnych zdecydowała o wygranej. Zawodnicy  bawili się wspaniale w duch fair-play i po zakończonym spotkaniu wszyscy wspólnie świętowali. Oczywiście jak na prawdziwym turnieju nie zabrakło wiernych kibiców- koleżanek z klasy, które nagrodziły babeczkami dzielnych piłkarzy.

Po zakończonym turnieju, dzieci z apetytem zjadły kolację w postaci ulubionej pizzy. Następnie chłopcy udali się do strefy kibica, gdzie dopingowali mecz Reprezentacji Polski z Albanią zajadając gorący popcorn i paluszki. W tym czasie dziewczynki przygotowały piżama party przy ulubionej muzyce, a dziewczęca toaleta zamieniła się w salon urody. Niespodzianką były maseczki na twarz ze wzorem jednorożca, a na głowach pojawiły się liczne warkoczyki.

W przerwie meczu dzieci bawiły się w chowanego z latarkami w dłoniach, a po udanych poszukiwaniach, pozostając w mrocznym klimacie, opowiadały „straszne” historyjki. 

Po zakończonym meczu wszyscy spotkali się w naszej sali, gdzie rozpoczął się maraton filmowy.  Dopiero wtedy nastała cisza nocna, a ostatni śmiałek zasnął o 3.36:-) O 8.00 zasiedliśmy do klasowego śniadania w stołówce szkolnej. Tego dnia królowały sandwiche z gorącą herbatką. Wszystkie dzieci nawet nie spodziewały się jaka za moment spotka ich niespodzianka. Gdy tak zajadali pyszne śniadanko, nagle do stołówki weszli Państwo Agnieszka i Dariusz Brońscy z tortem urodzinowym dla Filipa. Wszyscy zaśpiewaliśmy sto lat i złożyliśmy życzenia urodzinowe. Zanim zabraliśmy się do jedzenia tortu, nagle wystrzeliły confetti.

Następnie udaliśmy się do naszej sali, aby ją uporządkować i czekaliśmy na odbiór rodziców.

Czy to możliwe, aby uczniowie chętnie spędzali w szkole nie tylko dnie, ale także noce? Ależ tak!!! Wspólne nocowanie dało możliwość wspaniałej rozrywki i ciekawych doświadczeń. Było wiele radości i wzruszeń. To był czas, który z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

W imieniu uczniów klasy 3b Natasza Gronowska

                                                                                                                        Ewelina Wdowiak