Wycieczka do Muzeum Czekolady

W marcu uczniowie z oddziału przedszkolnego wybrali się na słodką wycieczkę – prosto do Muzeum Czekolady w Poznaniu. Wszyscy czekali na ten dzień z ogromną ekscytacją – poznać tajniki przygotowywania ulubionych słodkości to niesamowita przygoda!

Po dotarciu na miejsce przywitał nas wspaniały zapach, przez który od razu “ciekła nam ślinka”. Jednak zanim mogliśmy poznać smak różnych przysmaków ozdabialiśmy czekoladowe króliczki według własnego pomysłu. Podczas naszych warsztatów, pracownica muzeum opowiadała nam o historii czekolady – od owocu kakaowca do pysznego smakołyku. Okazało się, że rodzajów czekolady jest pięć – gorzka, mleczna, deserowa, biała i rubinowa. Największym zaskoczeniem była dla wszystkich ta ostatnia – ma kolor różowy, a wynaleziono ją dopiero niedawno! Oprócz skosztowania każdego rodzaju czekolady wszyscy mogli również spróbować miazgi kakaowej i kakaowego tłuszczu. Degustację wygrała zdecydowanie czekolada deserowa!

Zerówkowicze polecają wycieczkę do Muzeum Czekolady! Jednak nikt nigdy nie zdecyduje się tam na pracę – podobno po miesiącu przestaje się czuć smak, a nawet zapach czekolady! A tego chyba nikt nie chciałby doświadczyć!

Olga Ziębaczewska