Udane biegi naszych przełajowców!

We wtorkowe przedpołudnie najlepsi biegacze przełajowi z Poznania oraz powiatu poznańskiego spotkali się na Polanie Harcerza w okolicach Jeziora Maltańskiego, aby uczcić postać Bronisława Szwarca.

Nadrzędnym celem imprezy była popularyzacja biegów przełajowych jako najprostszej formy ruchu wśród dzieci i młodzieży. W każdym biegu rywalizowało ze sobą około 200 zawodników, podzielonych na kategorie wiekowe, zarówno dziewczynki jak i chłopcy.

Naszą reprezentację tworzyli uczniowie klas 4-8. W kategorii dziewcząt z klas 7 i 8 ogromny sukces odniosła uczennica naszej szkoły Asia Ziętkiewicz! Okazała się ona bezkonkurencyjna w biegu na 1000 metrów.

Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem. Wystartowało w nich bowiem blisko dwa tysiące uczestników!

Marek Kierzek