Spektakl „Nazywam się … Powrót do przeszłości. Czy mogę zmienić świat?”

uczniowie po spektaklu„Jeśli chcesz zmienić przyszłość, cofnij się i wróć do przeszłości. Podróż w czasie otworzy ci oczy i inaczej spojrzysz na swoje życie” – dnia 1marca 2023r. na taką podróż w czasie zaprosili uczniów kl. VIb, VIIa i VIIb autorzy spektaklu muzyczno – dydaktycznego „Nazywam się…Powrót do przeszłości. Czy mogę zmienić świat?”.

Uczniowie mieli okazję spotkać Adama Mickiewicza i Juliusza Słowackiego oraz Mikołaja Kopernika, Marię Skłodowską – Curie i Fryderyka Chopina, którzy słowem, piosenką i tańcem opowiedzieli o sobie i swoim zaistnieniu w historii, nauce oraz poezji. Spektakl dodatkowo został wzbogacony o efekty i iluminacje świetlne

Przedstawienie, które było zgodne z treściami podstawy programowej, służyło wskazaniu młodzieży, w jaki sposób można poszerzać swoje horyzonty. Uczniowie dowiedzieli się również, że warto rozwijać swoje talenty, mieć marzenia oraz dążyć do wyznaczonego celu.

Było to widowisko muzyczne z elementami dobrego humoru, które skłoniło młodych widzów do refleksji nad planowaniem swojej przyszłości. Spektakl teatralny miał na celu uświadomienie, że jeśli chcą zmienić przyszłość, muszą cofnąć się i wrócić do przeszłości. Podróż w czasie pozwala inaczej spojrzeć na własne życie. Z przedstawienia wypływa przesłanie, że warto mieć marzenia.

W życiu należy kierować się sercem i robić to, co się kocha.

                                                                                                                            Monika Czechowska