Spotkanie z „Sierżantem Pyrkiem”

Grupa dziecie wraz z sierżantem Pyrkiem pozuje do zdjęciaW piątkowy poranek 24 lutego 2023 w szkole im. Św. Jana Pawła II w Paczkowie złożył wizytę wyjątkowy gość. Na zaproszenie dzieci przybył – „Sierżant Pyrek” z Powiatowej Komendy Policji w Poznaniu. „Sierżant Pyrek” przeprowadził pogadankę edukacyjną skierowaną do wszystkich dzieci na temat bezpiecznej zabawy w domu i w szkole. Poruszane były także kwestie związane z zadaniami poruszania się na przejściach dla pieszych. Ponadto dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się Policja, jak unikać obcego oraz jak zachować się przy spotkaniu z groźnym psem. Uczniowie przypomnieli sobie również obowiązujące telefony alarmowe. Wszyscy osobiście poznali „Sierżanta Pyrka” oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie z pewnością na długo zostanie w pamięci najmłodszych.

Katarzyna Markiewicz