Badanie postawy ciała uczniów klas pierwszych

Wady postawy ciała stanowią duży problem u dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dlatego też 5 stycznia 2023 roku przeprowadzono w naszej szkole badania uczniów klas pierwszych. Odbyły się one pod okiem pani dr n. med. Marty Jokiel – fizjoterapeutki z Centrum Medycznego Diagnosis w Zalasewie.

Badanie obejmowało pomiar wzrostu i wagi, wyliczenie wskaźnika BMI oraz ocenę punktową postawy ciała. Dodatkowo w badaniu wykorzystano podoskop w celu wykonania oceny stóp, pion oceniający postawę ciała oraz skoliometr oceniający kąt rotacji tułowia. Ostatnim narzędziem wykorzystywanym w badaniu był test oceniający długość mięśni piersiowych oraz mięśni piersiowo-goleniowych.

Badanie wad postawy ciała było dla naszych uczniów dobrowolne i całkowicie bezpłatne. Odbyło się w salce do gimnastyki korekcyjnej i przebiegło w dobrej atmosferze. Rodzice wkrótce otrzymają wyniki badań swoich dzieci.

                                                                                               Marek Kierzek