Wspomnienia z przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia w oddziale “0”

Przedświąteczny czas minął w “zerówce” bardzo szybko i intensywnie. Każdy dzień wypełniały nam zajęcia, które wprowadziły wszystkich w odpowiedni nastrój. Oprócz licznych prac plastycznych upiekliśmy i ozdobiliśmy pierniczki oraz sumiennie wypełnialiśmy zadania z kalendarza adwentowego. Nie mogliśmy zapomnieć o tym, że nasza szkoła obchodzi w tym roku 100 lat i wykonaliśmy z patyczków projekty budynku, w którym mamy zajęcia. Odwiedziliśmy także naszych sąsiadów, czyli Przedszkole “Jarzębinka” i mogliśmy podziwiać przedstawienie jasełkowe przygotowane przez naszych kolegów i koleżanki. Wybraliśmy się także na pierwszą wycieczkę do Fabryki Bombek w Gnieźnie razem z klasą 3b. Mieliśmy tam okazję dowiedzieć się, jak przebiega tworzenie bombek- nawet nie spodziewaliśmy się, że to taka sztuka! Oczywiście nie chcieliśmy być gorsi i postanowiliśmy ozdobić naszą klasową choinkę własnoręcznie zrobionymi “gwiazdami betlejemskimi”. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z naszych grudniowych poczynań i przesyłamy wszystkim najlepsze życzenia z okazji Nowego Roku!

Olga Ziębaczewska

Lucyna Wdowczyk