Andrzejki w 1a

Dzieci w kolorowych bluzach siedzą w kręgu. Przed nimi leżą kartki z napisami. Dziewczynka stoi w kręgu i kręci butelką.29 listopada uczniowie naszej klasy wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Na początku wysłuchali informacji o tym, skąd się wzięła tradycja wróżb. Potem wróżba z butelką pomogła odkryć, co je czeka w najbliższej przyszłości. Butelka wskazała też życzliwą w klasie osobę. Następnie odkrywały, w jakim zawodzie będą kiedyś pracować. Odczytywały również przyszłość z atramentowych kleksów. Poznały także imiona przyszłych sympatii. Odkrywanie nieznanego przyniosło dużo dobrych emocji. Był również pyszny poczęstunek. Na koniec zabawy dzieci wysłuchały opowiadania andrzejkowego z książki R. Piątkowskiej „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”.

Teraz tylko pozostaje czekanie, aż wróżby się spełnią.

Małgorzata Felińska Maria Bestry