2a i 2b zwiedzają Poznań

10 listopada klasy drugie wyruszyły na wycieczkę do Poznania. Mimo, że mamy już listopad, to pogoda dopisała i uczniowie spędzili dwie godziny zwiedzając rynek i jego okolice. Podczas gry terenowej “Detektywi historii” mieli okazję poznać legendę o poznańskich koziołkach, wysłuchać mrożących krew w żyłach historii o katach i egzekucjach, które kiedyś odbywały się na rynku oraz wziąć aktywny udział w odtwarzaniu średniowiecznych bitew u stóp zamku.

Kolejnym punktem wycieczki był przejazd “bimbą” po Poznaniu. Podróż ta umożliwiła uczniom lepsze poznanie miasta i jego najbardziej charakterystycznych obiektów. Każdy z nich otrzymał mapę Poznania, którą musiał odpowiednio uzupełnić. Przejazd zakończył się zjedzeniem tradycyjnych rogali marcińskich.

Teraz “gzuby” z paczkowskiego “fyrtla” wiedzą tyle o Poznaniu, że mogą same pobawić się w przewodników i zabrać swoich bliskich na wycieczkę śladem historii.

Olga Ziębaczewska