Spotkanie z koordynatorem Motylego Wolontariatu

spotkanie z koordynatorem Motylego Wolontariatu z Hospicjum Palium w Poznaniu17 października odwiedziła naszą szkołę Pani Magdalena Szczepaniak, koordynator Motylego Wolontariatu w Hospicjum Palium w Poznaniu.

Wolontariusze mieli okazję poznać, na czym polega opieka paliatywna oraz kim jest wolontariusz medyczny i jakie są jego zadania.

Pani Magda, podczas prezentacji multimedialnej, przedstawiła także działania Hospicjum, w których biorą udział Szkolne Koła Motylego Wolontariatu.

Nasze Koło współpracuje z Hospicjum Palium od 2012 roku, w tym czasie braliśmy udział w bardzo wielu akcjach organizowanych na rzecz Hospicjum. Propagowaliśmy ideę opieki paliatywnej w środowisku lokalnym, a także w Poznaniu.

Wizytę Pani koordynator zakończyły warsztaty malowania motyli, tym razem malowaliśmy farbami.  Nasze „lakierowe” motyle pojechały do Hospicjum.

Spotkanie pozwoliło wolontariuszom jeszcze bardziej zrozumieć jak ważne w życiu są takie wartości jak wrażliwość, troska, empatia. Jak znacząca jest także nasza rola, „szkolnych motyli”.

Iwona Kubiak

opiekun SKW