Szkolny ogródek

Zajęcia w ogródku szkolnym oprócz budzenia zainteresowań przyrodniczych spełniają również ważną rolę wychowawczą. Na zajęciach pod czujnym okiem Pani Marysi, uczniowie w praktyczny sposób dowiadują się m.in.: jak rosną rośliny, czego potrzebują do wzrostu, co im w tym pomaga i ile pracy trzeba włożyć w opiekę nad ich pielęgnacją. Ponadto poznają ich budowę, kształtują postawy szacunku wobec świata przyrody oraz doskonalą umiejętności związane z rozpoznawaniem gatunków kwiatów, krzewów i drzew. Praca w ogródku szkolnym to też ważna część integracji uczniów podczas, której uczą się współpracy w grupie oraz umiejętności podejmowania decyzji. Ta forma zajęć dydaktycznych rozbudza ciekawość ekologiczną i pomaga wychowywać ich w poczuciu przynależności do świata przyrody.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.